شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور و آموزشی پژوهشی

موضوعات: اخبار آموزشی

رییس دانشگاه بوعلی‌سینا بر لزوم بازنگری در شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تاکید کرد. دکتر زلفی گل با اشاره به ارائه طرح پیشنهادی برای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری ، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجوی دوره دکتری باید صورت پژوهش محور و آموزشی پژوهشی انجام شود ، بر اساس این طرح دانشجوی پژوهش محور در واقع بورس صنایع خصوصی و یا دولتی شده و هزینه تحصیل و پایان‌نامه وی را سازمان و صنعت مربوطه بر اساس قرارداد فی مابین به دانشگاه پرداخت می‌کند که در این شیوه دانش‌آموختگان نمی‌توانند عضو هیات علمی آموزشی پژوهشی دانشگاه‌ها شوند. وی با بیان اینکه بر اساس طرح پیشنهادی پذیرش دانشجوی دکتری آموزشی پژوهشی باید به دو شیوه متمرکز و دانشگاهی یا غیرمتمرکز انجام شود ، اظهار کرد: شیوه متمرکز صرفا برای داوطلبان علاقه‌مند به پایان نامه کاربردی است که از طریق کنکور سراسری شبیه دوره کارشناسی ارشد مستقیما به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و صرفا بر اساس نمره در کنکور انتخاب رشته کرده و در نهایت پذیرش انجام می‌شود. وی افزود: در این طرح پیشنهادی روش غیرمتمرکز یا دانشگاهی به گونه‌ای است که دانشجویان ، داوطلب پایان‌نامه‌های بنیادی و یا کاربردی می‌شوند که در این روش ، پذیرش دانشجو در اختیار دانشگاه‌ها بوده و بر اساس شیوه‌نامه مصوب هیات امنای دانشگاه پذیرش دانشجوی دکتری از طریق آزمون و مصاحبه داخلی انجام می‌شود. زلفی گل با بیان اینکه بر اساس این طرح پذیرش دانشجوی استعداد درخشان باید از طریق شیوه‌نامه مصوب هیات امنای دانشگاه انجام شود ، گفت: دانشگاه‌ها مکلفند به میزان ظرفیت پذیرش دانشجویان از طریق غیرمتمرکز و یا استعدادهای درخشان ، از روش متمرکز هم دانشجو بپذیرند. رییس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به هدف اجرای این طرح ، اظهار کرد: هدف از اجرای این شیوه متمرکز و غیر متمرکز پیشنهادی ، تقویت پژوهش‌های بنیادی و کاربردی به صورت همزمان است ، از سویی دیگر امکان رقابت برای دانشجویان دانشگاه‌های کوچک‌تر و شهرستانی فاقد دوره‌های دکتری هم مهیا می‌شود.

تعداد دیدگاه ها: 2

 1. در رابطه با اینکه دکتری پژوهش محور نمی توانند هیات علمی آموزشی پژوهشی شوند این مطلب از کجا آوردین، بهتر از صحت یک مطلب مطمئن بشید بعد تو سایتتون بزارید پیشنهاد می کنم یه سری به سایت وزارت علوم بزنید.

  پاسخ
  • با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   همانطور که در مطلب ذکر شده این مطلب نقل قول است و مسءولیت این نوشته برعهده ی ایشان می باشد و صرفا” جهت اطلاع رسانی، اینگونه اخبار در وبسایت انجمن مهندسی صنایع قرار می گیرد و بررسی صحت اینگونه اخبار از حیطه ی فعالیت وب سایت انجمن مهندسی صنایع خارج بوده ، هر چند که این اخبار از منابع خبری معتبر، در این وب سایت قرار می گیرد.
   علی ای حال لطف نمایید مورد اشتباهی که در این مطلب رخ داده است و لینک مطلبی که این موضوع را اثبات می نماید را برای ما ارسال نمایید تا در ذیل این خبر درج گردد و سایر بازدیدکنندگان وب سایت دچار خطا نشوند .

   با سپاس فراوان
   موفق ترین باشید ، بهتر و بیشتر از همیشه

   پاسخ

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.