متقاضیان ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی باید در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده باشند

موضوعات: اخبار آموزشی

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متقاضیان ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی باید در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده باشند.
دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر، گفت: داوطلبان ممتاز در نظر داشته باشند در صورتی که در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده و نمره پایان نامه معدل آنها مشخص شده است، می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.
وی افزود: این دسته داوطلبان باید میانگین نمرات دوره کارشناسی ارشد آنها برای علوم انسانی ۱۸ و برای سایر رشته‌ها ۱۷ باشد، که رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی جزء استثنائات محسوب می‌شوند و معدل ۱۷ برای آنها درنظر گرفته می‌شود.
رییس مرکز آزمون ادامه داد: نداشتن دروس معادل سازی، فارغ‌التحصیل شدن در ۶ نیمسال، نمره پایان نامه ۱۸٫۵۰ و متجانس و همنام بودن رشته انتخابی از شرایط دیگر ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون است.
اقبالی در مورد حوزه‌های انتخابی داوطلبان با آزمون دوره دکتری، گفت: امسال برای اولین بار داوطلبان دوره با آزمون دکتری می‌توانند حوزه امتحانی خود را بر اساس نزدیکی به محل سکونت خود انتخاب کنند، حوزه‌های امتحانی امسال شامل اصفهان(خوراسگان)، علوم و تحقیقات خوزستان، تبریز، تهران، مشهد، رشت، ساری، شیراز، کرمان، علوم و تحقیقات کرمانشاه و پردیس علوم تحقیقات سیستان و بلوچستان است.
وی در خصوص رعایت شروط تجانس برای شرکت در آزمون دوره دکتری امسال، اظهار کرد: داوطلبان دوره دکتری با آزمون می‌توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود، انتخاب رشته کنند، اما این شرط شامل رشته های بدون آزمون، رشته دامپزشکی (با آزمون) و مدیریت خدمات بهداشت درمانی نمی‌شود.
اقبالی تأکید کرد: داوطلبان برای آگاهی از جزئیات رعایت شرط تجانس به دفترچه دوره دکتری که در سایت www.azmoon.org قرار دارد، مراجعه کنند.
رئیس مرکز آزمون در پایان توصیه کرد: داوطلبان می‌توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی به سایت‌های www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ، سؤال خود را مطرح کنند و یا به آدرس الکترونیکی porsesh@pubr-azmoon.com ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.