انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و سیستم

موضوعات: آخرین مطالب,داوطلبان کارشناسی ارشد,مشاوره

این مجموعه به منظور انتخاب رشتۀ هوشمندانه و دقیق در گرایش ۱۲۵۹(صنایع) و گرایش ۱۲۶۰(سیستم) ، به معرفی گرایش های مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین به معرفی دانشگاه های پذیرندۀ دانشجویان مهندسی صنایع پرداخته است.

و فایل اکسلی که در ادامه آمده است شامل ۲ عدد شیت صنایع و سیستم می باشد ؛
قسمتهایی که زرد زنگ می باشند، دانشگاه ها و گرایشهایی هستند که پارسال بود و امسال نیست.
قسمتهایی که آبی رنگ می باشند ، دانشگاه ها و گرایشهایی هستند که امسال هست ولی پارسال نبود.
قسمتهای که قرمز رنگ می باشند ، دانشگاه ها و گرایشهایی هستند که  نسبت به اطلاعات آن ها اطمینان کامل وجود ندارد و نسبت به آن ها باید مشکوک بود.
سطرها تقریباً بر اساس پر شدن ظرفیت های پارسال مرتب شده اند .
رتبه ها سعی شده که آخرین رتبه ها باشند ولی آن هایی که قرمز رنگ می باشند اینطور نیست.
رتبه های امسال در کنکور سراسری به احتمال زیاد در ۰٫۹ ضرب می شوند تا تقریباً رتبه های قبولی امسال بدست آید یعنی جایی که رتبه ۱۹۶ پارسال قبول می شد، تقریباً با جایی که رتبه ۱۷۶ امسال قبول میشود برابر است (چون ظرفیت های دانشگاه ها امسال کمتر شده اند).

این مجموعه به منظور انتخاب رشتۀ هوشمندانه و دقیق در گرایش ۱۲۵۹(صنایع) ، به معرفی گرایش های مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین به معرفی دانشگاه های پذیرندۀ دانشجویان مهندسی صنایع پرداخته است و شامل این موضوعات می باشد: معرفی گرایش مهندسی مالی
معرفی مهندسی حمل و نقل ریلی
معرفی گرایش نوآوری و فناوری امیرکبیر
معرفی گرایش لجستیک و زنجیره تامین
معرفی دانشگاه الزهرا
معرفی دانشگاه شاهد تهران
معرفی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
معرفی دانشگاه تهران

این مجموعه نیز ، به منظور انتخاب رشتۀ هوشمندانه و دقیق در گرایش ۱۲۶۰(سیستم) ، به معرفی گرایش های مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین به معرفی دانشگاه های پذیرندۀ دانشجویان مهندسی صنایع پرداخته است و شامل این موضوعات می باشد:
معرفی گرایش مدیریت سیستم و بهره وری دانشگاه امیرکبیر تهران
معرفی گرایش برنامه ریزی سیستمهای انرژی دانشگاه تهران – سیستمهای اقتصادی و اجتماعی
معرفی گرایش آینده پژوهی
معرفی دانشگاه علوم اقتصادی
معرفی گرایش مهندسی حمل و نقل ریلی
معرفی گرایش تحقیق در عملیات مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی دانشگاه تهران
معرفی مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی دانشکده اقتصاد و مدیریت صنعتی شریف

گام به گام تا انتخاب رشته «نکات مهم در انتخاب رشته» ( نقل قولهایی از دکتر ایوزیان ) :

بین غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد، من بودم غیرانتفاعی علوم فنون رو میزدم. بین علم وفرهنگ و تهران جنوب و تهران شمال و علوم تحقیقات تفاوت زیادی قائل نیستم ولی غیر انتفاعی خرجش نصف آزاده. بین آزاد تهران شمال و جنوب و علوم تحقیقات و بقیه عیر انتفاعیها، من بودم آزاد رو می زدم.
فرق شبانه و روزانه چیزی نیست بجز پولش. تو مدرک هم شبانه نمی زنن. کلاسها هم مشترک برگزار میشه. ولی برای کسی که مصممه که دکتری رو خارج از ایران بخونه، شبانه حتی شاید بهتر باشه. چون هزینه شبانه تا پارسال کمتر از ۶ میلیون بوده ولی مدرکش آزاده. اگه روزانه باشی و بخوای از ایران بری ، برای آزاد کردن مدرک تا پارسال باید بالای ۱۰ میلیون می دادی (البته ممکنه یه روزی این قوانین عوض شه و این اطلاعات شاید در مورد آینده درست نباشه. مثلا می گن امسال خانمها با یه سری قوانین ممکنه بتونن این پول رو ندن). یه خوبی شبانه اینه که اگه قبول شدی و نرفتی، محرومیت نداره (برای پیام نور و غیر انتفاعی و مجازی هم همینطوره). ولی اگه روزانه رو قبول شدی و نرفتی ۲ سال محرومیت از کنکور داری. در ضمن به شبانه ها معمولا خوابگاه نمی دن.
شیوه آموزش محور تز نداره و اگه شما تو شیوه آموزش محور ارشد بگیرید فعلا منع قانونی برای خوندن دکتری نیست ولی معمولا استادا تو مصاحبه دکتری از افرادی که تز ارشد نداشتن استقبال نمی کنن (مگه اینکه خودشون رزومه پژوهشی خوبی ساخته باشن که سخته). البته برای افرادی که میخوان ارشد بگیرن و ادامه ندن آموزش محور راحت تر هم هست چون معمولاً ۳ ترمه میشه تمومش کرد.
دانشگاههای شاهد و مالک اشتر و امام حسین مصاحبه عقیدتی دارن. ولی اگه اینا رو انتخاب کردید نگران نباشید. چون اگه تو مصاحبه اینا رو رد بشین مشکلی برای بقیه انتخاباتون ایجاد نمیشه و فقط اون دانشگاهی که رد شدین، از انتخاباتاتون حذف میشه و انتخابای بعدیتون و قبلیتون باقی می مونه.تو این دانشگاهها ممکنه یه نفر با رتبۀ ۲۵۰ قبول نشه و یه نفر با رتبه ۳۰۰ قبول بشه.
در مورد گرایشهای صنایع باید بگم که تو گرایش لجستیک تقریباً تمام ابزارها و تکنیکهای مهندسی صنایع رو می تونید استفاده کنید. گرایش مالی با صنایع تفاوت زیادی داره و معمولا فقط افرادی میرن این گرایش که واقعا به این حوزه علاقه داشته باشن که البته گرایش خیلی جذابیه. گرایش فناوری هم خیلی از درساش مدیریتیه و تو این نوع گرایشها مقاله دادن معمولا سختتره. در مورد IT هم بگم که چون از رشته مهندسی کامپیوتر هم تو این رشته میان، پاس کردن بعضی درسها و رقابت با کامپیوتری ها بعضی وقتها سخت میشه در ضمن این رو هم بدونید که تو این جور زمینه ها معمولا سرعت پیشرفت علم خیلی زیاده و یجوری نشه که خدای نکرده ۱۰ سال دیگه از علم روز دنیا عقب باشید. البته معرفی گرایشها که تو همایش خیلی دقیق انجام شد. برای کسی که می خواد دکتری تو ایران بخونه، مهندسی صنایع و لجستیک یکم ساده تر از گرایشهای دیگه هستن. چون اون گرایشها فعلا دکتری تخصصی مربوط به خودشون رو ندارن و بچه های صنایع و لجستیک (و IT) معمولا راحتتر می تونن مقاله خوب بدن.
تو سیستم گرایش اقتصاد شریف برای افرادی که می خوان تو این زمینه در خارج از کشور ادامه بدن خوبه. ولی این رو بدونید که خیلی کار می کشن و از بچه ها خیلی انتظار دارن و از فیلد مهندسی صنایع کاملا دور میشین و میرید به سمت اقتصاد.
تو صنایع با در نظر گرفتن مجازیها و تو سیستم با درنظر گرفتن مجازیها به ترتیب فکر نمی کنم رتبه بالای ۲۰۰۰ چیزی قبول بشه.
انتخابای صنایع:(اینا پیشنهادای منه و هیچ مسوولیتی به عهده من نیست. با افراد دیگه هم می تونید مشورت کنین).

اول که شریف رو میزنید (تو شریف جو مثل کارشناسیه و باید خوب درس بخونید و مثل تهران و امیرکبیر و خیلی دانشگاههای دیگه اینجوری نیست که از ترم ۱ بگن مقاله بدید).
اگه پولش اصلا مهم نیست بعد شریف هم شبانه شریف رو بزنید.
برای انتخابای بعدی، بین تهران و امیر کبیر، اول صنایع امیر کبیر پر میشه بعد تهران و بعد لجستیک امیرکبیر. ولی اگه هدف ادامه تحصیل تو مقطع دکتری باشه، این رو هم بدونید که معمولا بچه های تهران بیشتر مقاله میدن. شبانه امیر کبیر و روزانه علم و صنعت تقریبا با هم پر میشن. ولی شبانه تهران و شبانه لجستیک بعد از روزانه علم و صنعت پر میشه. رشته لجستیک هم که دیروز آقای خسرو شاهی گفتن که خوبیش اینه که زود تزتون معلوم میشه و می تونید کار پایان نامه تون رو شروع کنید. من بودم، به همون ترتیبی که پر میشه و گفتم می زدم.
تو انتخابهای بعدی بین تربیت مدرس و علم وصنعت، اول علم وصنعت پر میشه. من هم بودم اول علم و صنعت رو می زدم. هر چند که دانشگاه تربیت مدرس، چون دانشجوی کارشناسی نداره، جو کارشناسی ارشدش خیلی خوبه، ولی از نگاه بیرون علم و صنعت رو معمولاً ترجیح می دن. اگه پولش خیلی مهم نیست، من میگم شبانه علم و صنعت رو از روزانه خواجه نصیر هم زودتر بزنید. پارسال شبانه علم و صنعت تا ۱۵۰ قبول شده بود. فکر کنم امسال تا حدود ۱۲۰- ۱۲۵ قبول شه.
معمولا بچه ها مالی امیر کبیر و مالی تهران رو زودتر از روزانه خواجه نصیر می زنن. من دیروز ۳ نفر از مالی تهران، رو دیدم. فوق العاده راضی بودن (از بچه های امیر کبیر راضی تر بودن) و می گفتن خیلی جذابه. ولی بازم میگم، فکر می کنم این رشته در آینده خیلی جایگاه خوبی پیدا کنه، ولی فعلا دکتری تخصصی نداره( بجز دکتری مدیریت مالی). با این چیزایی که جدیدا شنیدم، خودم بودم احتمالا مالی تهران رو قبل از مالی امیر کبیر و IT رو بعد اینا می زدم.
اگه از برنامه نویسی و وب و جاوا و این حرفا هم سر در میارید یا می تونید در آینده راحت آشنا بشید فکر کنم بعد از قبلیها اینجا IT تربیت مدرس رو بزنید، خیلی خوب باشه.
بعد اینا معمولا بچه ها صنایع خواجه نصیر و بعدش صنایع اصفهان رو می زنن. اگه تهران هستید، اول خواجه نصیر رو بزنین و اگه به اصفهان نزدیکترید، اول اصفهان رو بزنید.گرایش فن آوری امیر کبیر هم تقریباً با اینا با هم پر میشه. برای افرادیکه می خوان با ارشد درسشون رو تموم کنن، به نظرم گرایش خیلی خوبیه و قبل از اصفهان و خواجه نصیر بزنین. ولی اگه می خواین دکتری صنایع تو ایران بخونید، فکر کنم مقاله دادن تو فن آوری یکم سختتره و اینجوری شاید بهتر باشه بعد از خواجه نصیر و اصفهان بزنید.
بعد اینا مالی خواجه نصیر گزینه خوبیه. نمی دونم شبانه صنایع خواجه نصیر رو قبل از روزانه مالی خواجه نصیر بزنین یا نه. این ۲ تا پارسال تقریبا با هم پر شدنن. مالی جذابه ولی دکتری نداره. انتخاب بین این دو با خودتون. بعد اینا هم شبانه اصفهان یا شبانه مالی خواجه نصیر رو بزنین. ولی اگه به اصفهان نزدیکترید و نمی خواین مالی بخونین، شبانه اصفهان رو قبل از شبانه صنایع خواجه نصیر و شبانه مالی بزنین. پارسال نهایتا تا ۲۸۰ یکی از اینا رو آورده بود، این عدد فکر کنم امسال حدود ۲۴۰ بشه.
روزانه دانشگاه فردوسی مشهد، معمولا زود پر میشه که ۲ تا علت داره. ۱ اینکه بچه های این دانشگاه تو سالای اخیر خوب قبولی دادن وخیلی هاشون همین دانشگاه رو می زنن. ۲ اینکه تنها دانشگاه معتبر شرق ایرانه و ساکنین شرق ایران حتی اگه دانشجوی فردوسی نباشن، از این دانشگاه خوب استقبال می کنن. پارسال روزانه تا حدود ۲۱۰ و شبانه تا حدود ۳۰۵ فردوسی قبول شده بودن که این عدد باید ۱۰ درصدی کاهش پیدا کنه.
بین بارسا و رئال به هیچ عنوان رئال رو انتخاب نکنین. چون بعدا مایه سر افکندگیتون میشه… :دی
بعد فردوسی معمولا علوم اقتصادی و خوارزمی پر میشن. فکر می کنم دانشگاهه خوارزمی رو خیلی از دوستان سالای قبل به خاطر اسمش که تربیت معلم بود انتخاب نمی کردن (ملت فکر می کردن هر که میره اونجا قراره معلم شه). یعنی حدس می زنم سالای آینده یه مقدار زودتر پر بشه. اگه کسی می خواد دکتری صنایع بخونه، من پیشنهاد می کنم که دانشگاه شاهد رو قبل اینا بزنه. چون همونطور که مهندس کوشا دیروز گفتن، استادا تو این دانشگاه خیلی وقت می ذارن و رزومه بچه ها تو این دانشگاه خیلی خوبه. ولی اگه نمی خواین دکتری بخونین، چون آخرین مدرک تحصیلیتون مهمه و اینکه استادای این دانشگاه انتظار حضور زیادی از دانشجوها دارن، شاهد رو بعد اینا بزنین. علوم اقتصادی رو هم افرادی می زنن که به مالی علاقه مند هستند.
پارسال الزهرا نسبت به اسمش خیلی دیر پر شد و این به خاطر نظرات بچه های همین دانشگاه در مورد جو علمیش بود. ولی به خاطر تغییر مدیریت میگن جو دانشگاه خیلی بهتر شده و من فکر می کنم تو سالای آینده دوباره الزهرا از دانشگاههایی باشه که زودتر پر میشه. پارسال روزانه تا ۳۸۰ و شبانه تا ۴۴۰ قبول شده بودن که فکر می کنم امسال این اعداد به خاطر کم شدن ظرفیت و بهتر شدن جو دانشگاه، حدود ۵۰ تایی کم بشه. امیر کبیر گرمسار هم چون خیلی از استادای پارسالش از امیر کبیر و علم و صنعت و شاهد بودن و شما می تونید از امکانات امیر کبیر تهران هم استفاده کنید، من فکر می کنم امسال استقبال بهتری ازش بشه. پارسال تا ۳۰۰ روزانه و تا ۴۵۰ شبانه قبول شده بود که امسال این باید حدود ۵۰ تا کم بشه.
توی دانشگاههای تهران فکر کنم لجستیک امام حسین آخر همه پر بشه.
بین دانشگاهههای شهرستان (بعد صنعتی اصفهان و فردوسی)، من نظرم در مورد یزد و بوعلی مثبت تره. روزانه اینا پارسال تا حدود ۳۲۰ و شبانه اینا تا حدود ۴۴۰ قبول شده بودن. فکر می کنم این اعداد در حالت روزانه ۳۰-۴۰ تا و در حالت شبانه ۴۰-۵۰ تا کم بشن.
دانشگاههای ارومیه تقریبا با هم پر میشن و پارسال با شبانه ها تا حدود ۴۲۰ الی ۴۴۰ قبول شده بودن. که برای دوستان شمال غرب ایران گزینه خوبیه.
اگه بین مسی و رونالدو، به گزینه ای بجز مسی فکر می کنید، معلومه کلاً تمام انتخابهای زندگیتون اشتباه بوده و بهتره اصلا انتخاب رشته نکنید. :دی
دانشگاههای شیراز و با هنر کرمان هم برای دوستان جنوب ایران گزینه خوبیه و فکر کنم این دوستان خوب از این دانشگاهها استقبال کنن. پارسال روزانه باهنر تا ۴۲۰ گرفته بود (پارسال شبانه نداشت). فکر می کنم امسال با اضافه شدن شیراز و شبانه باهنر، این عدد برای بچه های جنوب ایران خیلی کم نشه.
تفرش و کردستان و بجنورد رو هم به به ترتیب برای بچه های مرکز، غرب و شمال شرق ایران پیشنهاد می کنم.
به طور خلاصه اگه بخواب بگم، بین دانشگاههای ارومیه، شیراز و باهنرو تفرش و کردستان و بجنورد شاید انتخاب برای خود من هم سخت باشه و بچه ها بین این دانشگاهها بیشتر بعد مسافت رو معیار انتخاب قرار میدن. دانشگاه سیستان هم باید به همین خاطر تو شهرستانها با اختلاف از همه دیرتر پر بشه.
غیرانتفاعی ، پیام نور و مجازی(صنایع) :
ترتیب غیر انتفاعی، پیام نور و مجازی رو به همین صورت بزنید. چون تو ارشد شما بیشتر به کمک استاداتون احتیاج دارید و تو پیام نور و مجازی معمولا چنین امکانی نیست معمولا بچه ها غیر انتفاعی رو زودتر می زنن. البته من شنیدم تو پیام نورهایی که آموزش محور نیستن می تونید استاد راهنماتون رو از دانشگاههای دیگه بردارید. اگه این حرف درست باشه و نتونید غیر انتفاعی شهرستان برید، پیام نور تهران (البته نه آموزهش محوراش) رو می تونید قبل غیر انتفاعی شهرستان بزنید. اگه می خواین فقط فوق لیسانس بگیرید و دکتری نخونید هم که آموزش محور گزینه بدی نیست.
توی غیرانتفاعیها معمولا اول صنایع علم و فرهنگ، بعد علوم فنون و بعد مالی علم و فرهنگ پر میشه. من بودم، اگه می خواستم دکتری بخونم اول علوم فنون رو میزدم. چون استادای خوبی داره که خیلی می تونن کمکتون کنن. معمولا افراد علاقه مند هم تو این دانشگاه رزومه پژوهشی خوبی می سازن (کلاسای علوم فنون هم همیشه آخر هفته و معمولا ۲ روز تو هفته هست).
غیر انتفاعیهای دیگه رو هم درست نمیشناسم. چون بجز رجا همشون تازه اومدن. احتمالا بچه ها اونا رو بر اساس معیار بعد مسافت انتخاب می کنن.
در مورد همه غیر انتفاعیها باید بگم حواستون به تکمیل ظرفیت باشه (فکر کنم تو تاریخ ۲۵ شهریور تا ۱۰ مهر اعلام بشه و من هم تو سایتم حتما اطلاع رسانی می کنم). چون تو تکمیل ظرفیت اینا خیلی جای خالی خواهند داشت.
فکر می کنم امسال با تکمیل ظرفیت غیر انتفاعیها راحت تا ۱۰۰۰ بیارن.
بین الملل ها هم خرجش خیلی زیاده. ولی اونی که با دانشگاه فرانسه هست رو آقای امینی دیروز خیلی تعریف میکرد. می گفت شما شال دوم رو میرید فرانسه. ولی خودتون باید برید دنبال ویزا و اگه ویزا نگیرید سال دوم رو هم دانشگاه تهران می خونید. آقای امینی می گفت خیلی از افرادی که رفتن فرانسه (صفا)، دارن برنامه ریزی می کنن که دکتری هم همونجا بمونن. این رشته ها سالای قبل مصاحبه داشته که علمی بوده و میگن تو مصاحبه به زبان هم اهمیت می دن.
در مورد ارزش مدرک مجازی هم باید بگم که من فکر می کنم هر سال ارزشش کمتر میشه مثلا پارسال هر کسی که مجازی امیرکبیر رو شرکت کرده بود قبول شد (قیمتش هم که پارسال ۱۰ میلیون بود).
انتخابای سیستم:(اینا پیشنهادای منه و هیچ مسوولیتی به عهده من نیست. با افراد دیگه هم می تونید مشورت کنین).
انتخابای سیستم کلا خیلی سخته. مخصوصا برای بچه های غیر صنایعی که می تونن بهره وری رو هم انتخاب کنن.
حواستون باشه که افرادیکه لیسانس صنایع دارن تمام بهره وری هایی که من میگم، براشون حذفه.
در مورد بهره وری هم بگم که کلاً با این رشته، دکتری صنایع خوندن سخت میشه. چون بچه های این رشته معمولا کار پژوهشی کردن و مقاله دادن براشون خیلی سختتر از سیستمیها و صنایعیهاست.
خوب تقریباً همه رتبه های خوب اول سیستم شریف رو میزنن (مگه اینکه با جوی که آقای حیرانی داد و گفت گرایش اقتصاد برای اپلای کردن خوبه، بعضی ها نظرشون عوض شه).
بعد سیستم شریف، معمولا بهره وری شریف رو می زنن. ولی اگه می خواین دکتری تو ایران بخونین، شاید سیستم تهران یا امیر کبیر بهتر باشه.
اون دوستانی که مایه دارن و پولش براشون مهم نیست، معمولاً بعدش شبانه سیستم شریف رو می زنن. همانطورکه بالا گفتم، جو شریف بیشتر از دانشگاههای دیگه به درس خوندن اهمیت میده.
بعد شریف تو سیستم بچه ها امیر کبیر رو می زنن، ولی برای افرادی که می خوان دکتری بخونن، تهران هم جو آکادمیک خیلی خوبی داره و بچه ها رو یه جورایی از ترم اول مجبور به کار تحقیقاتی می کنن. من خودم اگه می خواستم دکتری بخونم، تهران رو جلوتر از امیر کبیر می زدم (ولی بچه ها معمولا این کار رو نمی کنن).
بین گرایشهای انرژی تهران و OR تهران، می گن مقاله دادن تو زمینه های OR راحتتره و راحتتر می تونید رزومه خوبی برای دکتری تو ایران بسازید. ولی همونطور که دیروز خانم آناهیده هم گفتن، انرژی هم این روزا تو جهان خیلی مورد استقبال قرار گرفته.
پارسال تا ۲۵ و ۵۵ و ۷۵ امیرکبیر و OR وانرژی قبول شده بودن که فکر می کنم این اعداد امسال حدود ۲۵ و ۵۰ و۶۰ باشه.
اقتصاد شریف هم برا افرادی خوبه که به این زمینه خیلی علاقه دارن و پارسال تا ۸۰ قبول شده بودن که این عدد امسال باید حدود ۶۵ باشه و شبانش حدود همین ۸۰-۹۰ باشه.
بین سیستم علم و صنعت، سیستم تربیت مدرس و بهره وری امیر کبیر انتخاب واقعا سخته. من بودم، احتمالاً اول سیستم علم و صنعت رو می زدم. هر چند که دانشگاه تربیت مدرس جو آکادمیک بهتری داره (چون دانشجوی کارشناسی نداره). بهره وری امیر کبیر خوبه (مخصوصا که اسم امیر کبیر رو یدک می کشه) ولی همونطور که گفتم مقاله دادن تو بهره وری یه مقدار سختتره و این موضوع مهمیه برای افرادیکه می وان تو ایران دکتری بخونن. پارسال روزانه سیستم تربیت مدرس تا ۱۰۵ و روزانه سیستم علم وصنعت تا ۹۳ قبول شده بودن. ولی فکر کنم این عددا امسال ۱۵ تایی کم بشن. پارسال بهره وری امیر کبیر ظرفیتش ۵ تا بود که من می دون رتبه سی و خورده ای قبول شده بود. امسال چون شریف هم دوباره بهره وری اضافه کرده، فکر کنم بهره وری شریف رو راحت تا ۵۰ و بهره وری امیر کبیر رو راحت تا ۸۰ قبول شن.
شبانه سیستم امیر کبیر پارسال تقریبا با روزانه سیستم علم وصنعت با هم پر شدن و از روزانه سیستم تربیت مدرس زودتر هم پر شد. این موضوع تاییدیه به این نکته که اسم دانشگاه برای بچه هاخیلی مهمه و حاضرن براش پول بدن.
آینده پژوهی امیر کبیر هم خیلی شبیه بهره وری امیر کبیره و فکر می کنم با اینکه ظرفیتش کمه، تا حدود رتبه ۷۰ الی ۱۰۰ روزانه قبول شن. البته دیروز بچه ها می گفتن امتحان دکتری این گرایش قراره احتمالا از سال بعد جدا برگزار شه که اینجوری بچه های این رشته شانس خوبی برا دکتری دارن.
پارسال شبانه انرژی تهران و شبانه سیستم علم و صنعت تقریبا با هم پر شدن ولی من با اطلاعات فعلی که دارم، جای شما باشم، هر دو گرایش شبانه تهران رو قبل از شبانه علم و صنعت میزنم.
شبانه سیستم علم و صنعت رو هم تقریبا باید همینجا ها انتخاب کنین. فکر کنم بچه ها شبانه بهره وری امیر کبیر رو هم همین جاها بزنن که من بودم بعد شبانه سیستم علم و صنعت می زدم. روزانه سیستم صنعتی اصفهان هم تقریبا با اینا پر میشه .
شبانه بهره وری علم و صنعت پارسال تا ۱۸۰ آورد که فکر کنم امسال هم تا ۱۵۰ بیاره. تو این رتبه ها شبانه آینده پژوهی هم گزینه خیلی خوبیه و احتمالا بچه ها زودتر از شبانه بهره وری علم و صنعت بزنن.
روزانه علوم اقتصادی سیستم و شبانه سیستم اصفهان تقریبا با هم پر میشن. چون سیستم دانشکده علوم اقتصادی یه گرایش کاملا اقتصادیه و از صنایع دور میشه، من بودم شبانه صنعتی رو ترجبیح می دادم.
روزانه مهندسی دانش دانشگاه علوم اقتصادی و خوارزمی(که دیروز آقای عسگری می گفتن گرایش خوبیه) هم فکر کنم تا حدود رتبه ۱۵۰-۲۰۰ بیارن و تقریبا با سیستم علوم اقتصادی با هم پر بشن. گرایش انرژی هم خیلی به صنایع نزدیکتره تا گرایش اقتصاد (میگن گرایش اقتصاد اصلا به صنایع نزدیک نیست).
روزانه بهره وری خوارزمی هم پارسال تا نزدیکای ۳۰۰ آورده که امسال هم فکر کنم تا ۲۵۰ راحت بیاره.
فکر می کنم شبانه دانش علوم اقصادی، و شبانه بهره وری خوارزمی هم دانشگاههای بعدی هستن که پر میشن.
روزانه موسسه عالی آموزش پژوهش مدیریت و برنامه ریزی پارسال قبلا از خوارزمی پر شد ولی من بودم بعد خوارزمی می زدم.
سیستم امام حسین و بهره وری مالک اشتر هم فکر کنم تو سراسری های غیر شهرستان، آخر همه پر میشه.
تو شهرستانها و تو گرایش سیستم ارومیه حتماً بعد ازاصفهان پر میشه و فکر کنم رتبه های ۲۰۰ تا ۳۰۰ رو بگیره.
تو شهرستانها و گرایش بهره وری دانشگاه یزد تقریبا با خوارزمی با هم پر شدن. پارسال روزانش تا حدود ۳۰۰ آورد و فکر کنم که شبانش رو هم راحت تا ۳۵۰ بیاره.
بهره وری مالک اشتر اصفهان رو تقریبا کسی بالای یزد نمی زنه و پارسال تا ۵۰۰ رو که می دونم قبول شده بود (شاید هم بیشتر).
روزانه آموزش عالی بهشهر هم تازه اومده و نمی دونم قبل از روزانه مالک اشتر اصفهان بزنید یا نه. فکر کنم معیار انتخاب بچه ها بین این دو، بعد مسافت باشه.

غیرانتفاعی ، پیام نور و مجازی(سیستم) :
بین غیر انتفاعیها و پیام نور و مجازی، من ترجیحا اول غیر انتفاعی می زنم. غیر انتفاعی علوم فنون خیلی خوبه و جو آکادمیکش از دانشگاههای دیگه غیر انتفاعی بهتره.
سازمان مدیریت صنعتی هم شنیدم درسها رو خیلی کاربردی درس میدن. غیر انتفاعیهای دیگه هم تو الویت های بعد از این دو هستند و چون همشون امسال یا چارسال اومدن، اطلاعات دقیقی ندارم و ترتیب خاصی بجز در نظر گرفتن بعد زمان، پیشنهاد نمی کنم.پارسال غیر انتفاعیها تا ۱۱۰۰ قبول شده بودن که فکر می کنم این عدد امسال به ۱۵۰۰ برسه. پیام نورها و مجازی ها رو هم بعد غیر انتفاعیها بزنین.

منبع : دپارتمان تخصصی مهندسی صنایع پژوهش و وب سایت دکتر ایوزیان

تگ ها: ,,,,,,,,,,,,,

تعداد دیدگاه ها: 52

 1. با سلام خدمت شما بنده امسال ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت نوآوری دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون قبول شدم و مچکرم با سپاس

  پاسخ
 2. با سلام و خسته نباشید
  نظر شما در مورد گرایش مالی صنایع چیه ؟
  بازار کار داره ؟
  خودم به موضوعات مالی یه جورایی علاقه مندم .
  با تشکر

  پاسخ
  • ﻋﻠﯽ ﮔﻮﻫﺮﺷﻨﺎﺳﺎﻥ

   با سلام بر شما دوست عزیز
   اگر به مسال مالی علاقه مندید بسیار گزینه خوبیست
   پایدار باشید

   پاسخ
 3. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم تا چه رتبه ای کارشناسی صنایع دانشگاه سراسری تهران یا شهرهای اطراف قبول میشن!؟

  پاسخ
 4. سلام . لطفا جواب بدین . خواهش میکنم . رشته مهندسی صنایع . کلیه گرایشها . غیر انتفاعیُ تو کل ایران تا رتبه چند احتمال قبولی وجود داره ؟

  پاسخ
 5. امیر علی مجیدی

  با سلام و خسته نباشید . با رتبه ۳۵۰۰ ارشد صنایع ، تو کل گرایشهای صنایع ، امکانش هست قبول بشم؟پیام نور؟ ، غیر انتفاعی ؟، مجازی ؟ اگه هست کجا ؟

  پاسخ
 6. سلام، لطفاً جواب بدین.
  رتبه من تو گرایش ۲، ۱۵۹ شده، احتمال قبولی لجستیک روزانه علم و صنعت هست?
  متشکرم

  پاسخ
  • ﻋﻠﯽ ﮔﻮﻫﺮﺷﻨﺎﺳﺎﻥ

   باسلام بر شما دوست عزیز
   در چه رشته ای چه گرایشی
   در صنایع شاید پردیس قبول شوید ولی غیرانتفایی بعید است
   موفق باشید

   پاسخ
 7. با سلام
  رتبم در رشته مهندسی صنایع ۱۵۰۰ شده، به نظرتون مجازی امیرکبیر قبول میشم؟
  ممنون میششم اگه جواب بدید
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • ﻋﻠﯽ ﮔﻮﻫﺮﺷﻨﺎﺳﺎﻥ

   باسلام بر سرکار خانم فروغ
   به احتمال زیاد مجازی قبول شوید ولی دانشگاه امیر کبیر شاید با احتمال ۶۰ درصد
   موفق باشید

   پاسخ

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.