ظرفیت و زمان اعلام نتایج آزمون‌های دکتری و ارشد

موضوعات: اخبار آموزشی,اطلاعیه و اخبار دکتری

 

ظرفیت و زمان اعلام نتایج نهایی آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد و مهلت ثبت‌نام سه آزمون سراسری اعلام شد.

دکتر حسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش ، زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دوره دکتری را نیمه اول شهریور ماه خواند و گفت: آزمون دوره دکتری امسال از ظرفیت ۱۲ هزار و ۱۹۸ نفری برخوردار است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره ظرفیت و زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد گفت: هرچند در این باره هنوز جمع‌بندی‌ها قطعی نشده، اما براساس دفترچه راهنما بیش از ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت پیش بینی شده است که البته رتبه‌های برتر و استعدادهای درخشان نیز متعاقبا به آن اضافه خواهند شد. نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد نیز در هفته اول شهریور اعلام می‌شود.

ادامه ثبت‌نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور تا چهارشنبه

مشاور عالی سازمان سنجش همچنین درباره مهلت ثبت نام در آزمون فراگیر پیام نور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، ثبت نام دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور تا روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه انجام خواهد شد. بدیهی است متقاضیانی که تا کنون ثبت نام نکرده‌اند، لازم است جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و برابر دستورالعمل‌های مربوطه، تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کنند.

به گفته وی، تا ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۳۵۶ نفر برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.

توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، این آزمون در پنج گروه آموزشی و در ۱۳۳ کد رشته امتحانی روز جمعه ۱۴ شهریورماه درحوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود و در مجموع ۷۷۵۰ نفر پذیرش خواهند شد.

آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون کاردانی به کارشناسی

مشاور عالی سازمان سنجش همچنین درباره آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۳ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این زمینه نیز ثبت نام از متقاضیان از روز یکشنبه ۱۱ خرداد آغاز شد و از لحاظ برنامه زمانی پیش بینی شده، فرایند ثبت نام روز دوشنبه ۱۹ خرداد به پایان می‌رسد.

به گفته وی، تا ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۸ خرداد در مجموع ۸۶ هزار و ۳۶۷ نفر در این آزمون ثبت نام کرداند.

وی ادامه داد: آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته‌هایی که پذیرش در آنها از طریق آزمون صورت می‌گیرد، روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود.

زمان برگزاری آزمون کاردانی نظام جدید

توکلی همچنین گفت: ثبت نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی وغیردولتی سال ۹۳ نیز پایان یافته و جمعا در این آزمون ۲۸۸ هزار و۴۵۳ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که نسبت به آمار داوطلبان سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۵۳ نفر و نسبت به سال ۹۱ تعداد ۸۶ هزار و ۳۶۵ نفر کمتر است.

وی افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، این آزمون برای رشته‌هایی که پذیرش در آنها از طریق آزمون صورت می‌گیرد، در روز جمعه ۲۴ مرداد ماه در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار خواهد شد.

تعداد دیدگاه ها: 5

 1. سلام.خسته نباشین

  من به کمکتون نیاز دارم.

  از وقتی نتایج ارشدو دادن و رتبه أم ۴۶۰۰شد دنبال دانشگاه های پردیسم.دانشگاه خوارزمی تهران قرار بود طی ۲ هفته بعد نتایج اعلام کنه برا پردیس.اما امروز زنفگ زدم دانشگاه گفت که برا مهر ثبتنامی نداریم.منو ۱ماهه الکی امیدوار کردن.
  سوالم از شما اینه. آیا پردیس ها برا مهر پذیرش دارن؟ چرا تا امروز هیچکدوم از دانشگاه ها اطلاعیه پذیرش نزده؟یا فعلأ وقتش نیس؟ کلأ جریان چیه؟
  واقعأ خیلی داغونم.چه راه های دیگه ای برای ارشد خوندن از مهرماه هس؟بجز فراگیر. درباره آزادو پردیس

  لطفأ راهنماییم کنین
  چون میدونم از سایت شما جواب میگیرم اومدم این سایت
  ممنون

  پاسخ
  • ﻋﻠﯽ ﮔﻮﻫﺮﺷﻨﺎﺳﺎﻥ[مدیرسایت]

   باسلام بر شما دوست عزیزو گرامی
   اولا قبول نشدن در سال اول هیچ چیزی از قابلیت های شما نمی کاهد لذا بهتر است شما صبوری کرده و در این راه خستگی ناپذیر باشید
   از سوی دیگر چرا از مهر شما از فردا شروع به مطالعه کنید وقت بسیار خوبی پیش روی شماست.بهتر است به فکر دانشگاه آزاد یا سراسری باشید به نظر من دارای ارزش بالاتری نسبت به پردیس می باشد
   به امید دیدار مجددتان

   پاسخ
   • ممنون
    اما من بار دومم بود کنکور دادم. در طول مدت خوندن و تا اومدنه نتایج واقعا استرس های زیادی رو میکشم. و سر جلسه همین استرسم همه چیو خراب میکنه. من از خوندن خسته نشدم. از استرس های بیجا خسته شدم

    بازم خیلی ممنون

    سنجش اطلاعیه داده اما تو قسمته استعداد درخشان نوشته. آیا فقط استعداد درخشان اجازه ثبت داره؟ دانشگاه ها هم اطلاعیه دادن که پذیرش برای این نیمسال از طریق سنجش. مرتب و پیوسته به سنجش مراجعه کنید برای ثبتنام. آیا این همون اطلاعیه است یا باید منتظر اطلاعیه دیگه باشیم؟

    همیشه ممنونم از راهنمایی هاتون

    پاسخ

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.