دهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع برگزار می‌شود

موضوعات: اخبار آموزشی,کنفرانس ها و سمینار ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع، هفتم و هشتم بهمن ماه امسال با مشارکت دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران و انجمن مهندسی صنایع ایران با حضور فعال دانشگاه‌ها و واحدهای دولتی و خصوصی در دانشگاه تهران برگزار می‌‌شود.

کامران رضایی، استاد دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران و دبیر کنفرانس با اعلام این مطلب گفت: در دو روز برگزاری کنفرانس، با ارائه ۴۵۰ مقاله علمی، برگزاری پانل‌های کاربردی، هشت کارگاه کاربردی و نمایشگاه‌های بخش صنعت و دانشگاه، شاهد محیطی پویا و مفید برای شرکت کنندگان خواهیم بود که با حضور سیاست‌گذاران، فعالان و دست‌اندرکاران عرصه مهندسی صنایع کشور در بخش‌های مختلف، زمینه انتقال دانش فنی و تبادل افکار در فضای کنفرانس فراهم خواهد آمد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی برخی از سازمان‌های کشور و نیاز به هموارسازی و ایجاد اطمینان از تداوم و بقا برای سازمان‌ و کسب و کارها به تبیین هدف برگزاری این کنفرانس پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت وجود یک ساختار کارآمد برای تداوم کسب و کار سازمان‌ها، دهمین کنفرانس مهندسی صنایع مبتنی بر رویکردهای مهندسی صنایع در تداوم کسب و کار است تا در راستای پایداری سازمان‌ها، گامی اساسی برداشته شود چرا که مهندسی صنایع با ارائه رویکردهای توانمند می‌تواند به تداوم کسب و کار سازمان‌ها کمک کند.

رضایی افزود: دهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع، کنفرانسی دانشگاهی – صنعتی است که در آن شاهد حضور پرشور و فعال صنایع خواهیم بود که نکته‌ای حائز توجه است. همچنین در دو روز برگزاری کنفرانس با ارائه مقالات علمی، برگزاری کارگاه‌های کاربردی و نمایشگاه‌های بخش صنعت و دانشگاه، شاهد محیطی پویا و مفید برای انتقال دانش فنی و تبادل افکار در فضای کنفرانس خواهیم بود.

مسعود ربانی، رئیس دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران و دبیر علمی کنفرانس نیز در سخنانی با اشاره به استقبال مناسب جامعه علمی و صنعتی کشور از این کنفرانس اظهار داشت: در این راستا تعداد هزار و ۳۰۰ مقاله کامل دریافت شد که پس از داوری در نهایت تعداد ۴۵۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

وی اضافه کرد: به علت محدودیت زمان، از این میان ۲۵۰ مقاله به صورت سخنرانی در پنل‌های تخصصی ارائه و ۲۰۰ مقاله نیز به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

دبیر علمی دهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع افزود: برای نخستین بار تعدادی مقاله در محوری جدید تحت عنوان مقالات تجربی در راستای تعامل هر چه بیشتر بخش صنعت و دانشگاه و به منظور ارائه تجربه‌های موفق نخبگان و کارشناسان صنعت مورد پذیرش قرار گرفته است.

به گفته وی، انتظار می‌رود حدود ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی و ۱۰۰ نفر از مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی و همچنین تعداد کثیری از دانشجویان در کنفرانس حضور داشته باشند.

دبیر علمی دهمین کنفرانس مهندسی صنایع در ادامه با بیان این که یکی از کاربردهای مهندسی صنایع، مدیریت هزینه‌ها و بهبود کسب و کار است، ابراز امیدواری کرد، کنفرانس دهم مهندسی صنایع بتواند زمینه بهره گیری از مهندسی صنایع در مدیریت بنگاه‌های اقتصادی و تداوم کسب و کار را فراهم کند.

ربانی خاطرنشان کرد: مهندسی صنایع، قدمتی ۵۰ ساله دارد و طی این سالیان در تمام بخش‌های صنعتی و خدماتی جایگاه ویژ‌ه‌ای در کشورهای توسعه یافته حاصل کرده است اما در ایران علی‌رغم جایگاه نسبتا مطلوب، هنوز نیاز به پیشرفت‌های ملموس در این زمینه وجود دارد.

به گفته رئیس دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران، رشته مهندسی صنایع قریب به ۱۸ سال پیش در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران راه اندازی شده که با پیشرفتی روز افزون طی این سالیان روبرو بوده است. در حال حاضر قریب به ۶۰۰ نفر دانشجو در مقاطع مختلف رشته مهندسی صنایع دانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستند.

دبیر علمی دهمین کنفرانس مهندسی صنایع گفت: آخرین مهلت ثبت نام در کنفرانس ۳۰ دی ماه امسال است و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کنفرانس به نشانی اینترنتی www.iiec2014.com مراجعه کنند.

تعداد دیدگاه ها: 2

 1. باسلام
  متاسفانه من امروز(۱فروردین۹۴) اطلاعیه ی المپیاد مهندسی صنایع را دیده ام،آیا امکان دارد ثبت نام کنم؟؟؟؟

  پاسخ
  • ﻋﻠﯽ ﮔﻮﻫﺮﺷﻨﺎﺳﺎﻥ

   باسلام بر شما دوست عزیز
   با توجه به درخواست مکرر دانشجویان نسبت به تمدید مهلت ثبت‌نام، آخرین مهلت ثبت‌نام تا تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۴ تمدید شد.

   موفق باشید

   پاسخ

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.