افزایش مقرری دانشجویان بورسیه‌ خارج از کشور در انتظار تصویب دولت

موضوعات: اخبار آموزشی

موضوع افزایش ۱۰ تا ۵۰ درصدی مقرری دانشجویان بورسیه یکی از مهم‌ترین نکاتی بود که در نخستین نشست خبری رییس جدید سازمان دانشجویان وزارت علوم مطرح و تاکید شد که افزایش مقرری بورسیه‌های خارج از کشور از ابتدای سال آینده، به تصویب کمیسیون اجتماعی دولت رسیده و به زودی در هیات دولت مصوب می‌شود.
در همین راستا معاون بورس سازمان دانشجویان وزارت علوم می‌گوید این موضوع همچنان در نوبت طرح در جلسه هیات دولت است، اما کارهای سازمان در زمینه مقرری بورسیه‌ها در حال انجام است.
دکتر احمد غلامی با بیان اینکه بحث افزایش مقرری بورسیه‌ها در دستور جلسات هیات دولت است، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال این موضوع طرح و تصویب شود.
وی با بیان اینکه کار خود را در زمینه بورس برای تصویب این موضوع متوقف نکرده‌ایم، تصریح کرد: از حدود دو هفته پیش برای محاسبه حواله شش ماهه اول سال ۹۳ اقدام کرده‌ایم و بر اساس نرخ‌های سابق محاسبات را انجام می‌دهیم.
معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان دانشجویان وزارت علوم افزود: چنانچه تا زمان اتمام محاسبات افزایش مقرری بورسیه‌ها در هیات دولت مصوب شود، با نرخ جدید به آنها پرداخت خواهد شد اما اگر این موضوع تا پایان محاسبات مصوب نشود به صورت قدیم به آنها پرداخت شده و به شکل یک متمم افزایش بودجه در نیمه دوم سال آینده به مقرری آنها اضافه خواهد شد.
غلامی درباره احتمال تاخیر در پرداخت مقرری بورسیه‌ها نیز خاطر نشان کرد: ما کار خود را آغاز کرده‌ایم اما پرداخت مقرری به ما مربوط نمی‌شود و امیدولریم که تاخیری در این زمینه نداشته باشیم.

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.