ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه ۲۶ آذر ماه

موضوعات: اخبار آموزشی

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه ۲۶ آذر ماه آغاز خواهد شد و تا روز سه شنبه ۵ دی ماه ادامه خواهد داشت .
دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر گفت : داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org  نسبت به ثبت نام خود در این آزمون اقدام کنند.
رئیس مرکز آزمون در ادامه اعلام کرد آزمون امسال دوره دکتری به صورت تستی خواهد بود و دیگر هیچ آزمون تشریحی در این مقطع برگزار نخواهد شد.
دکتر اقبالی در خصوص تغییرات ثبت نام دوره دکتری گفت: در آزمون دکتری سال جاری برای اولین بار هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۵ واحد دانشگاهی خواهد بود و پذیرش دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از آزمون کتبی با سهم ۷۵% و مصاحبه علمی با سهم ۲۵ % و با توجه به اولویت واحد دانشگاهی انتخابی خواهد بود . وی در ادامه در خصوص ثبت نام دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال ۹۲ گفت : ثبت نام این دسته از داوطلبان نیز به طور همزمان با ثبت نام با آزمون دکتری تخصصی آغاز خواهد شد . در دوره بدون آزمون نیز داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۵ واحد دانشگاهی خواهد بود. شرایط ثبت نام دوره بدون آزمون به طور کامل در دفترچه راهنما تشریح شده است لکن داشتن حداقل معدل ۱۷ برای رشته های غیر گروه انسانی، حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و حداقل معدل ۱۸ برای رشته های گروه علوم انسانی به جز حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی الزامی می باشد. وی در پایان اشاره کرد : داشتن حداقل نمره پایان نامه ۵۰/۱۸ و حداکثر ۳۰ سال سن و فارغ التحصیل در یکی از سالهای ۸۹، ۹۰ و ۹۱ از دیگر شرایط دوره بدون آزمون است که باید داوطلبان به آن توجه داشته باشند .

تگ ها: ,

پاسخ خود را بگذارید

ایمیل شما به هیچ عنوان در جایی نمایش یا منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما همراه مصمم سپاسگزاریم.